Vilniuses algas äriresidentsi Narbuto 5 ehitus

25.03.2016

Neljapäeval pani Vilniuse linnapea koos ettevõtte E.L.L. Nekilnojamas Turtas esindajatega paika A-klassi kontorihoone Narbuto 5 nurgakivi, milleks oli sümboolne ajakapsel.  6-korruselise ja 5100-ruutmeetrise pinnaga Narbuto 5 büroohoone investeering ulatub 9 miljoni euroni ning selle ehitustööd valmivad  2017. aasta kevadel.

„Vilniusest on kujunenud üks Vana Maailma kõige kiiremini kasvavaid pealinnu Euroopas, tõeline tulevikulinn. Majandusarengu ja välisinvesteeringute poolest on Vilnius kolmas keskmise suurusega linn Euroopas. Selleks et Vilnius edukalt kasvaks ning andekaid inimesi ja uusi investeeringuid ligi tõmbaks, on Vilniuse jaoks oluline arendada taristut ning luua suurepärased tingimused, et ettevõtted saaks siin hästi tegutseda ja kogu oma loomingulisuse realiseerida,” ütles Vilniuse linnapea Remigijus Simasius äriresidentsi Narbuto 5 nurgakivi tseremoonial.

Uuel kontorihoonel on kuus maapealset korrust ja kaks maa-alust parkimiskorrust. Bürooruumid on tuleviku rentnike vajadustele lihtsalt kohandatavad ning selle arendajad rõhutavad uue ärihoone visiooni: kerkiv äriresidentsrahuldab kõik äri- ja üksikisikute vajadused. Selle eesmärgi nimel rajatakse hoone vastavalt BREEAMi (maailma juhtiva säästlike hoonete projekteerimise ja hindamise meetodi) nõuetele.

„BREEAMi sertifikaat antakse võimalikult väikese negatiivse keskkonnamõjuga hoonetele. Väga hea hinnangu saamiseks investeerib meie firma moodsatesse ventilatsiooni-, kliima- ja küttesüsteemidesse, et luua mugavad töötingimused. Oleme mõelnud ka hoones tööle asuvate inimeste vaba aja veetmise vajadustele. Äriresidentsis saavad olema nii jalgrataste hoiuruumid, duširuumid kui ka aktiivse puhkuse ruum. Usume, et Narbuto 5 kujuneb töökeskkonnaks, mis eristub teistest selgelt ja paistab silma mugavuse, paindlikkuse ja moodsate tehnoloogiliste lahenduste poolest,” ütles E.L.L. Nekilnojamas Turtas kinnisvaraarenduse ja ehituse juht Kestutis Garbonis.

Garbonise sõnul on ettevõtete ootused seoses kontoriruumide asukoha ja töötingimustega suurenemas. „Mugav töökoht on oluline motivatsioonivahend, mille abil võimekaid töötajaid värvata ja nendega töösuhteid hoida . Just seetõttu eelistavad paljud, eeskätt väliskapitalil põhinevad firmad rentida kontoripindu keskkonnasäästlikkust tõendava sertifikaadiga ärihoonetes. Usume, et moodsad tehnoloogilised lahendused ja mugavus muudavad ärihoone Narbuto 5 üheks ihaldatuimaks töökeskkonnaks,” lisas Garbonis.

Ettevõtte E.L.L. Nekilnojamas Turtas esindaja selgitab, et ärihoonest Narbuto 5 kujuneb inimkeskne ja hubane töökeskkond, mis aitab väärtustada igat seal töötavat isikut. Lisaks aitab hoone optimaalne suurus saavutada sünergia ettevõtete ja inimeste vahel. Narbuto 5 kerkib väga mugavasse asukohta suures ärikvartalis, Panorama kaubandus- ja meelelahutuskeskuse kõrvale. See asetseb peamiste transpordiliinide vahetus läheduses ja samas vaid mõne sammu kaugusel rahulikust Žvėrynasi piirkonnast.

Ärihoone Narbuto 5 sobib igasuguse suurusega kohalikele ja välisfirmadele. Arendajad toovad esile selle ärihoone viis eelist: parim asukoht, silmatorkav arhitektuur, hoone optimaalne suurus, paindlikult kohandatav ehitatav kontoripind ja moodsad tehnoloogilised lahendused.

Hoone arendaja E.L.L. Nekilnojamas Turtas kuulub E.L.L. Kinnisvara Gruppi (www.ell-realestate.com), mis on Baltimaade üks juhtivaid kinnisvaraarendajaid ja suurimaid kinnisvaraomanikke. Ettevõte keskendub pikaajalisele  investeerimisele ärikinnisvarasse (kaubanduskeskused, hotellid ja kontorihooned), ärikinnisvara arendusele ja juhtimisele. Ettevõtte tänases portfellis on üle 190 000 m² renditavat pinda, sealhulgas 4 kaubanduskeskust, 3 kontorihoonet ja 3 hotelli.

UAB E.L.L. Nekilnojamas Turtas on rajanud Vilniusesse mitu suurt ehitist, nende seas on ärikeskus L3 Biurai, avalik hoone Embassy House, kaubandus- ja puhkekeskused Panorama ja Mandarinas ning Šiauliaisse kaubanduskeskuse Saules Miestas.

                                                                                                                                                                                                 Photographer: Kastytis Mačiūnas

Narbuto 5 visos-14 VMS_2216 VMS_2237 VMS_2273VMS_2227 VMS_2164