Uue büroohoone Narbuto 5 ehitus sai rohelise tule

26.10.2015

Vilniuse linnavalitsus andis UAB-le „E.L.L. Nekilnojamas turtas” loa ehitada ärimaja Narbuto 5 – moodne A-klassi büroohoone T. Narbuto tänaval Nerise jõe paremal kaldal. 5100 m2 pindalaga kuuekorruseline büroohoone kerkib ideaalsesse asukohta – Vilniuse transpordisõlmede ning kaubandus- ja vabaajakeskuse Panorama lähedale, kuid samas vaid paari sammu kaugusele rahulikust Zverynase linnaosast. Ehitusega kavatsetakse alustada selle aasta lõpus ja esimesi üürnikke oodatakse 2017. aasta alguses. Projekti koguinvesteering on ligikaudu 9 miljonit eurot.

„Turg on väga aktiivne, kuna Vilniuses arendatakse mitut uut büroohoone projekti. Me nimetame Narbuto 5 ärimajaks, kuna ärihuvid ja töötajate vajadused on võrdselt olulised. Meie eesmärk on luua mugavad ja tervislikud töötingimused, mistõttu arendame projekti kooskõlas BREEAM-iga, mis on maailmaklassi standard ja sertifitseerimissüsteem jätkusuutlikele hoonetele,” ütles Vaiva Trepkutė, UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas” müügijuht.

Hoone arhitekt Gediminas Paslaitis suutis edukalt realiseerida Narbuto 5 (www.narbuto5.lt) arendaja visiooni ärimajast, mis rahuldab nii äri- kui ka eravajadusi. Narbuto 5 põhiomadused on strateegiline asukoht, moodne arhitektuur, optimaalne suurus ja suurepärane visuaalne kontseptsioon, sobivus büroopinnaks ja kõrgtehnoloogilised lahendused. Ärimajale lisaväärtust andvad mugavused on muu hulgas õdus kohvik, aktiivse vaba aja veetmise koht duširuumiga ja spetsiaalsed elektriautoparklad.

Narbuto 5 ehitusplatsi ettevalmistustööd on juba alanud. Arendajate soov on luua harmoonia keskkonnaga kohe algusest peale – kinnistul kasvav tammepuu siirdati ettevaatlikult Leedu Haridusteaduste Ülikooli õuele ja anti ülikoolile üle. Tegemist on kõige suurema tammega, mis on eales Leedus ümber istutatud.

BREEAM-i sertifikaat antakse keskkonnale terve elutsükli jooksul kõige vähem ebasoodsat mõju avaldavale hoonele ja erilist tähelepanu pööratakse energiatõhususele. Hindamine hõlmab kõiki hoone arendamise etappe alates projektist ja lõpetades terve ehitusprotsessiga. BREEAM-i hinnang „väga hea” tähendab mugavat, tõhusat ja jätkusuutlikku keskkonda ärimajas Narbuto 5.

UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas” kuulub 1997. aastal Eestis asutatud E.L.L. Kinnisvara gruppi (www.ell-realestate.com). Äriühing on üks Baltimaade juhtivatest kinnisvaraarendajatest ja suurim erasektori kinnisvaravaldusühing. Äriühingu peamine tegevusala on ärikinnisvara arendamine arendaja, investori ja varahaldajana. Tegevuse keskmes on pikaajalised kinnisvarainvesteeringud – ärikinnisvara, büroohooned ja hotellid.

UAB „E.L.L. Nekilnojamas turtas” on Vilniuses ellu viinud mitu suurt projekti, sealhulgas ärikeskuse L3 Biurai, avaliku hoone Embassy House, kaubandus- ja vabaajakeskused Panorama ja Mandarinas ning kaubanduskeskuse „Saules miestas” Šiauliais.