11.12.2007

Tallinnas Sõpruse puiesteel valmis uus büroohoone

Kinnisvaraarendusettevõte E.L.L Kinnisvara ja ehitusfirma Merko Ehitus said Tallinnas Sõpruse puiesteel valmis ligi kahe jalgpalliväljaku suuruse uue büroohoone Sõpruse Ärimaja. E.L.L. Kinnisvara teatel on pea kõik üüripinnad hoones hõivatud.

Viiekordse, 12 500 ruutmeetrise üüritava pinnaga Sõpruse Ärimaja ehitas AS Merko Ehitus. Lisaks büroopindadele on hoone esimesel korrusel äripinnad ja restoran. Hoone juurde rajati üle 350 parkimiskoha.

Sõpruse puiestee 145, Tallinn 13417 aadressile kolivad teiste seas:Baltikumi suurimaks projekteerimisettevõtteks ühinenud SWECO Projekt AS, telekommunikatsiooniettevõte Elisa Eesti AS, toiduainete tootja Valio Eesti AS, ehitusfirma Gustaf Tallinn, ehitusmaterjalide tootja Henkel Makroflex AS, Kalle Rõõmuse arhitektuuribüroo ning kindlustusfirma QBE Kindlustuse Eesti AS. Samuti alustavad Sõpruse Ärimajas tegevust Electroluxi kodutehnikat ja sisustuskaupu müüvad E-Lux Kodutehnika OÜ, Ukse ABC ja Tulering kaminasalongi pidav Amip Eesti AS.

“Üürnikud on alustanud sissekolimist, hoone oli suuresti väljamüüdud või broneeritud juba sarikapeo pidamise aegu,” ütles E.L.L. Kinnisvara AS müügijuht Jaan Sild. “Olgu korterite ja elamutega lood kuidas on, nõudlus äripindade järele on Tallinnas jätkuvalt kõrge,” lisas Sild.

E.L.L. Kinnisvara AS (www.ellkinnisvara.ee) on 1997. aastal tegevust alustanud, Eesti kapitalil põhinev kinnisvaraarendusega tegelev ettevõte, mis tegutseb Eestis, Lätis ja Leedus. Suurematest objektidest on valmimas veel kaubandus- ja meelelahutuskeskus Panorama Vilniuses (üüripindala ca 52 000 m2, valmimistähtaeg sügis 2008), 14-korruselise büroohoone Delta Plaza Tallinnas Pärnu mnt 141, mille valmimistähtaeg on 2008 november (üüripinda ca 11 500 m²) ja Rannamõisa Ärimaja (üüripinda ca 21 000 m²).