15.06.2017

Parandasime Sõpruse Ärimaja energiatõhusust

2007. aastal valminud Sõpruse Ärimaja omanik ja haldaja E.L.L. Kinnisvara investeeris büroomaja energiatõhususe parandamisse 200 000 eurot, muu hulgas paigaldades sinna ka koostootmisjaama. Esimese 7 kuu jooksul on büroomajas asuva 28 ettevõtte kõrvalkulud vähenenud 5% võrra.

Eesmärgiga parandada Sõpruse Ärimaja energiatõhusust, rakendasime büroomajas perioodil 2015. aasta lõpp kuni 2016. aasta sügisel koostöös meie energiavaldkonna partneri, AU Energiateenus OÜ-ga erinevaid energiakulu säästvaid ja energiat efektiivsemalt kasutavaid meetmeid. Nimetatud tegevuste raames paigaldasime 2016. aasta septembris büroohoonesse ka 55 kW võimsusega gaasiküttel koostootmisjaama. Energiatõhususmeetmete rakendamise tulemusena on tuntavalt vähenenud hoone üldelektri kulud ning kokkuvõttes on esimese 7 kuu jooksul üürnike kõrvalkulud vähenenud arvestuslikult 5% võrra võrreldes eelmise hooaja sama perioodiga.

Büroohoonete omaniku ja haldajana kutsume kõiki ettevõtteid ja nende töötajaid üles igapäevaselt energiasäästlikkusele kaasa aitama, seda oma käitumise ja valikutega. Soovitame kasutada  säästlikumaid elektriseadmeid, kustutada ruumist lahkudes enda järelt valguse ja vältida mis tahes moel energia asjatut kulutamist.