Viru Keskus on Eesti enimkülastatav moe- ja meelelahutuskeskus, hinnatud kohtumispaik ning mitmekülgne kultuuri-, moe- ja meelelahutussündmuste toimumiskoht Tallinna südames. Keskuses asub üle 100 kaupluse ja teeninduskoha, sealhulgas Baltimaade suurim ilupiirkond ning raamatupood, lisaks unikaalne Katusekino. Keskuse 0. korrusel asuvad Toidumaailm, pisipoed ja bussiterminal, 1.-2. korrusel moe-,  ilu- ja juveelikauplused, 3.-4. korrusel Eesti suurim raamatukauplus Rahva Raamat ning 5.-6. korrusel My Fitness spordiklubi.

Parkimine:  Viru Keskuse 3. ja 4. korrusel asuvas ja ööpäevaringselt avatud parkimismajas saab mugavalt ja soodsalt parkida kuni 456 sõidukit.

Peamised kaubamärgid: Brooks Brothers,  Massimo Dutti, River Island, Marella, Zara, Créme de la Créme, Armani Jeans, Guess, Tommy Hilfiger, Calvin Klein Jeans, Diesel, Marc O´Polo, Karen Millen, Ivo Nikkolo, Pepe Jeans, Pedro del Hierro, Cortefiel, Lacoste, Nike, The Body Shop, Goldtime, Apotheka, Reserved, Mohito, ABC King, Aldo, Dune, ECCO, Salamander, Euronics, Rahva Raamat, Mango, Sportland, My Fitness jt.