Panorama avamine: palju muusikat, mängu ja kunsti

17.11.2008

Võimas ilutulestik, Tabami eriprojekt, mängud, võistlused ja moeshowd – sel moel tervitas reedel, 7. novembril avatud uus Panorama kaubandus- ning vabaajakeskus Vilniust keskuse avamisele pühendatud nädalavahetusel. Uus atraktsioon meelitas ligi džässi-, moe, mängu- ja kinosõpru ning ka neid, keda huvitavad stiilsed rõivapoed ja uued vaba aja veetmise võimalused. Esimesel, üritusterohkel nädalavahetusel külastas keskust 140 000 külastajat.

„Meil on hea meel, et Panorama avamisele pühendatud kirev programm meelitas ligi meie külastajaid. Me pakume uusi võimalusi ja meelelahutust ning seepärast oli avamisnädalavahetusel hulganisti ebatavalisi, ebatraditsioonilisi üritusi, mis koosnesid väga erinevat laadi etteastetest. Meil on väga hea meel, et need meie külastajatele meeldisid,” väljendas oma rahulolu toimunud üritusega Panorama keskuse direktor Raimondas Bureika.

Panorama esimesi külastajaid tervitati reede õhtul eriprojektiga „Panoraamlinn”, mille esitas Tabami loominguline meeskond. Projekti autorid kutsusid publikut tunnetama maailma pealinnade õhustikku ja tutvuma Vilniuse erinevate külgedega vahelduvate muusikastiilide ja kultuuride sünteesis. Skamp’i liikmed koos teiste tuntud Leedu esinejatega aitasid publikul avastada end muusikamaailma elavast ja värvikirevast keskmest. Tabami projekt sai suure aplausi osaliseks, millele järgnes keskuse avamisele pühendatud ilutulestik.

Panorama keskuse laupäevahommikusi külastajaid tervitasid Gediminas Laurinavičiuse juhitud projekti Drum Party löökpillimängijad, kes demonstreerisid oma oskusi keskuse pealaval. Keskuse noored külastajad osalesid aktiivselt erinevatel võistlustel, erinevates mängudes ja joonistustundides, mis toimusid lastekauplustes ja kaupluste kõrval kuni õhtuni. Pesupoe külastajad said nautida nahamaalingumeistrite loomingut. Lauamängusõbrad võistlesid raamatupoes Pegasas, samas kui klassikaliste filmide fännid vaatasid vanu häid filme kinos Small Panorama.

Keskpäeval lõbustasid külastajaid energilised lindy-hop’i tantsijaid, millele järgnes moeshow ja Vilniuse džässikvinteti Intermezzo kontsert. Õhtul kogunesid kõik lava ette, et näha stepp-bändi Show Makers interaktiivset kava nimega „Opening”.

Teise päeva õhtul ootas külastajaid muljetavaldav muusikaline kokteil. Noorte linnamoe showle, mida saatis moodne muusika ja tants, järgnes InCulto hoogne eeskava. Stiilset klassikalist City kollektsiooni esitleti MTV auhinna saanud ansambli Happyendless muusika saatel. See stiilne ja dünaamiline õhtuprogramm oli Panorama avamise kulminatsioon, millega raputati Vilnius välja sügisesest unelusest ja aidati linnaelanikel näha originaalsel moel uue keskuse tänapäevast kaubandus- ning vabaajavisiooni.

Panoramas on esindatud enam kui 170 poodi ja teenindusasutust: 140 rõiva, kinga- ja muud kauplust ning rohkem kui 20 restorani ja kohvikut. Žvėrynase kvartalis T. Narbuto tänaval asuv Panorama esitleb uusi kõrgkultuuripoode Guess ja Ralph Lauren, elegantsete argirõivaste poode Tom Tailor, EDC, JBC Fashion ja PTA, Parfois ja Mango Touch’i aksessuaaripoode, Jockey pesupoodi ja Lloyd’i jalatsipoodi. Ekstreemseikluste fännid saavad nautida Battery elektrikartide rada, mis põhineb Euroopa kõige kõrgetasemelisemal ajakohasel tehnoloogial.