Kaubandus- ning vabaajakeskust Panorama autasustati kuldmedaliga

19.12.2008

18.detsembril anti novembris avatud moodsale kaubandus- ning vabaajakeskusele Panorama konkursi „Leedu aasta toode 2008″ (korraldati 12. korda) raames ehitiste ja ehitusmaterjalide kategoorias kuldmedal. Ehituslikust ja insenertehnilisest seisukohast Balti riikide seni kõige keerukama lahendusega kaubanduskeskuse ehitas kinnisvaraarendusfirma E.L.L. Nekilnojamas Turtas tellimusel ehitusfirma Merko Statyba.

“Tänapäevase kaubandus- ning vabaajakeskuse Panorama projekteerimisel ja ehitamisel oli meie eesmärk luua selle Balti riikide seisukohast ainulaadse projekti näol Euroopa kvaliteedisümbol, pakkudes Leedu elanikele ainulaadset, eksklusiivset keskkonda, milles on ühendatud mugava kaupluste külastamise ning põneva vaba aja veetmise võimalused,” ütles projekti arendaja, E.L.L. Kinnisvara Leedu tütarfirma E.L.L. Nekilnojamas Turtas peadirektor Gediminas Tursa.

“Oleme meie kaubandus- ning vabaajakeskusele antud auhinna üle väga uhked. Panorama on meeltmööda nii Vilniuse elanikele kui ka linna külalistele ning nüüd andis sellele omapoolse hinnangu ka ehitusspetsialistidest koosnev komisjon. Tegu on huvitaval arhitektuuriprojektil põhineva silmapaistva hoonega; projekti realiseerimiseks kasutati sobivaid ehituslikke lahendusi,” sõnas Panorama ehituse üle järelevalvet teostanud Arvydas Tyla, ettevõtte Merko Statyba peadirektor.

Tema sõnul on äärmiselt põnev ka asjaolu, et Panoramas kohaldatud originaalseid lahendusi hindas konkursi „Aasta toode” ekspertkomisjon. Konkursi „Leedu aasta toode 2008″ osalejate taotlusi hinnanud ehitusspetsialistid tõstsid esile teostatud tööde mahtu, ehitusobjekti keerukust, kasutatud tehnoloogiaid ja uuenduslikke lahendusi ning projektijuhtimise ja partnerite tegevuse koordineerituse kõrget taset.

Panorama kaubandus- ning vabaajakeskuse projekti autor on tuntud Soome arhitektuuribüroo Pöyry Architects Oy, kes tegi koostööd leedu arhitekti Vykintas Šeškusega. Kaubanduskeskuse ehitajatele ja arhitektidele anti samuti konkursi „Leedu aasta toode 2008″ kuldmedalid. Panorama kaubanduskeskusel on eksklusiivsed, ainulaadse metallkonstruktsiooni ja klaaspaketiga kaarjad eenduvad aknad. Siin puuduvad korduvad elemendid ning eenduvate akende kogupikkus moodustab 94 meetrit. Panorama hoone ainulaadsest kujust tingituna pidid ehitajad kasutama enam kui 500 raudbetoonist valmistatud ebastandardset struktuurielementi. Enamgi veel, Panorama ehituse ajal pöörati tähelepanu ka hoonet ümbritsevale keskkonnale ja infrastruktuurile: remonditi ja laiendati läheduses asuvaid tänavaid, kaubanduskeskusesse viivat tunnelit on aga tulevikus võimalik kasutada metroo ehitamiseks.

Leedus enam kui kümneaastase kinnisvaraprojektide arendamise kogemusega, E.L.L. Kinnisvara kontserni kuuluv ettevõte E.L.L. Nekilnojamas Turtas investeeris Panorama projekti 270 miljonit litti. Panorama keskuse rendipindade kogupindala on kuuskümmend tuhat ruutmeetrit; siin paikneb enam kui 170 müügi- ja teeninduspunkti, millest rohkem kui kakskümmend esitlevad oma tooteid ja teenuseid Leedus esmakordselt. Maa-aluse kahekorruselise autoparkla kogupindala moodustab kuuskümmend tuhat ruutmeetrit.

Leedu tööstusettevõtete liidu poolt korraldatava konkursi „Leedu aasta toode 2008″ auhindade üleandmise tseremoonia leidis aset 18. detsembril kell 10.00 Vilniuse Raekojas.

Lisainfot ettevõtte E.L.L. Nekilnojamas turtas kohta E.L.L. Kinnisvara grupp tegutseb kinnisvaraarendajana Eestis, Lätis ja Leedus. Teostatud projektide hulka kuuluvad näiteks kaubanduskeskused Saulės miestas Šiauliais, Mandarinas Vilniuses, WW Passaaž ja Viru Keskus Tallinnas ning Baltimaade suurim mööbli- ja sisustuskeskus Spice Riias. Ettevõte tegeleb ka elamute, hotellide ja büroohoonete ehitamisega. Eksklusiivne, välisriikide esindusi, büroosid ja kortereid majutav Saatkonnahoone Vilniuse südalinnas valmib 2009. aastal.