Ühiskonda panustamine

KAPITELi äri on saatnud edu. Me ei võta seda iseenesestmõistetavalt ja meil on hea meel oma edu ühiskonnaga jagada. Oleme valinud neli valdkonda, millele õlg alla panna.

Väärtustame kultuuri. Oleme taastanud ehitismälestise, 19. sajandi lõpust pärineva kauni puitmõisa Laulasmaal ning avanud Kõltsu mõisa rahvale nii ekskursioonideks kui ka kontsertideks.

Linnakeskkonnad muutuvad üha kiiremini. Kinnisvaraettevõttena soovime rääkida kaasa asumite tuleviku kavandamises ning aitame sõnastada parimaid tavasid, teadmisi ja soovitusi, mida planeerijad ja arendajad saavad oma töös arvestada. Toetame uurimusprojekti „Lõpetamata linn“, mis analüüsib Tallinna linnaehituslikke visioone ja ruumilisi tulevikustsenaariume. Kolmeaastast projekti juhib Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond ning peale ülikooli õppejõudude, teadurite ja doktorantide osalevad töös ka väljastpoolt kutsutud spetsialistid. Projekti koostööpartner on Tallinna linn. Kapitel pälvis “Lõpetamata linn” projekti toetamise eest kultuuriministri Kultuurisõber 2017 tunnustuse. Lisainfo EKA kodulehel.

Peale ärikeskkonna soovime aidata arendada ka avalikku linnaruumi ning oleme andnud oma panuse, et muuta Tallinna vanalinna atraktiivsemaks nii tallinlastele kui meie külalistele. Finantseerisime Tallinna vanalinna müüride ja tornide valgustuse rajamise projekti, mille raames sai kaasaegse fassaadivalgustuse üle 40 objekti, teiste seas Paks Margareeta, Patkuli trepid, Kiek in de Kök ja Pikk Hermann. Tegemist on ühe suurima erakapitali investeeringuga Tallinna linnaruumi. Lisaks oleme paigaldanud munkade pronksskulptuurid Taani Kuninga aeda ning pronksist PÖFFi Kultuurihundi skulptuuri Nordic Hotell Forumi ette.

Liikumine ja sport aitavad hoida tervist ning tippsportlased on alati innustanud lapsi ja harrastussportlasi. Alates 2015. aastast oleme Eesti Tennise Liidu kuldsponsor, toetame andekate noortekoondise mängijate arengut. Oleme toetanud ka Eesti profisuusatamist.

Panustame heategevusse. 2016. aastal toetasime SOS Lasteküla, mis pakub vanemliku hooleta jäänud lastele kindlus- ja kodutunnet. Toetasime uue kodu rajamist Kohtla-Järvele, kuhu lapsed sa id asuda elama perevanemate hoole alla.

Eestis annab Kapitel Digitaalehituse Klastri asutaja ja aktiivse liikmena panuse digitaalehituse valdkonna arendusse, Lätis panustame erialahariduse arendamisse. SIA Kapiteli juht Andris Stankevičs on 16 aastat olnud õppejõud Läti Maaülikooli keskkonna ja ehituse teaduskonnas arhitektuuri ja ehituse osakonnas ning on ka Läti Jätkusuutliku Ehituse Nõukogu juhatuse liige. Lisaks on Läti kollektiivi töötajad avaldanud erialaseid artikleid kohalikes ehitusväljaannetes.

Leedus toetas UAB Kapitel rahaliselt Vilniuse Ülikooli eesti keele auditooriumi renoveerimist, kus juba enam kui kümme aastat õpivad tudengid Tartu Ülikooli lektori juhendusel eesti keelt. Tegemist oli koostööga Eesti saatkonnaga Leedus ja Eesti Leedu Kaubanduskojaga. Amelija Rudenko on enam kui seitse aastat olnud Eesti Leedu Kaubanduskoja juhatuse liige ja toetanud Eesti ettevõtete tegevust Leedus.