Esimese aasta jooksul külastas Saules Miestas keskust ligi kaks korda rohkem inimesi kui Leedus elanikke

29.01.2008

Šiauliai linna moe- ja vabaajakeskus MLC Saules Miestas saavutas esimese tegevusaasta jooksul peaaegu 140 miljoni litise käibe ning keskust külastas üle 6 miljoni inimese. Need arvud ületasid isegi kõige optimistlikumad prognoosid ja ootused. Eelmise aasta 14. märtsil uksed avanud keskus kuulub Baltimaade suurimale kinnisvaraarendajale E.L.L. Kinnisvara.

Kaubanduses on tavapärane, et kaubanduskeskuste külastatavus tõuseb tunduvalt just aasta lõpus, jõulumüügihooajal. Detsembrikuus külastas moe- ja vabaajakeskust rekordarv inimesi – üle 0,8 mln ostja.

Keskuse direktori Eligijus Barista sõnul on moe- ja vabaajakeskus Saules Miestas orienteeritud keskmise ja suurema sissetulekutega Šiauliai piirkonna elanikele. „Tegutsemise algusest peale on meie sooviks olnud oma stiili ja originaalsuse säilitamine ning me soovime kiirelt arenevasse Šiauliai piirkonda tuua uudsust ja modernsust. Arvan, et meil on juba välja kujunenud lojaalne klientuur, kelle jaoks on SM midagi enamat kui lihtsalt ostukeskus,” märgib Eligijus Barista.

Keskuse kolmel korrusel tegutseb üle 100 ettevõtte, maa-alune parkla ja mitmekorruseline parkimismaja ning kaasaegne bussiterminal. 37% pinnast hõivavad riiete, jalanõude ja lastekaupade poed, 22% kaubanduskeskus Rimi, 11% toitlustusasutused, 8% teeninduspinnad ja 22% muu. Ehitise üldpind on 25 000 m², kaubanduskeskus moodustab sellest 20 000 m², bussiterminal 800 m². Parklates on parkimiskohti 900 autole. 50% ostukeskuses Saules Miestas esindatud kaubamärke on Šiauliai linnas uustulnukad: New Yorker, Reserved, Monton, Salamander, Dzinsu centras/Teksakeskus, Bavaria, Fortas jm. Keskuses tegutsev bowlinguklubi Carus Nevalis üllatab külastajaid oma huvitava interjööriga.

Saules Miestas osaleb aktiivselt ka Šiauliai linna kultuuri- ja seltsielus. Keskus on toetanud rohkem kui 14 kultuuriüritust ja sotsiaalset kampaaniat. Viimane SM poolt algatatud üritus on pikaajaline toetuskampaania „Meie lapsed”. Moe- ja vabaajakeskuse külastajatel on võimalus annetada hoiukarpi raha ning sellega toetada Šiauliai maakonnas asuvaid lastekodusid. Tulevikus on SM-il plaanis veel aktiivsemalt osaleda Šiauliai maakonna elus.

***

Saules Miestas keskusest

Moe- ja vabaajakeskus Saules Miestas avas oma uksed 14. märtsil 2007. Keskus kuulub suurimale Baltimaade kinnisvaraarendajale E.L.L. Kinnisvara. Keskusesse Saules Miestas on investeeritud üle 80 mlj. liti. Keskuses töötab üle 500 inimese. Täiendavat informatsiooni leiate veebilehelt www.saulesmiestas.lt.