E.L.L. Kinnisvara rajab Baltikumi suurima mööblikaubamaja

09.10.2006

E.L.L. Kinnisvara AS Läti tütarettevõte SIA MKEE alustas Baltikumi suurima mööblikaubamaja rajamist Riiga.

Ainult mööblile ja kodusisustusele keskenduva suurehitise pindala saab olema 28 000 m², ligikaudu sama suur on müügipinna maht näiteks Rocca al Mare keskuses ja Viru kaubanduskeskuses.

Keskus hakkab paiknema E.L.L. Kinnisvara poolt arendatud SPICE laiatarbekaupade ja teenuste keskuse kõrval ning koos moodustavad nad Läti suurima kaubanduskeskuse. “Antud piirkond on arenemas ostude keskpunktiks Riias,” ütles E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimehe Aldo Dapon. “Kõrvuti keskused muudavad klientide jaoks elu mugavamaks.”

Ehitise valmimistähtaeg on september 2007. Hoone ehitamiseks on sõlmitud ehitusleping AS Merko Ehitus Läti tütarettevõttega SIA Merks ning kompleksi ehitusmaksumuseks kujuneb vastavalt lepingule 268 miljonit krooni (11,9 mln LVL).

Daponi teatel on kaubanduskeskuse eesmärgiks koguda ühe katuse alla võimalikult palju erinevat mööblit ning sisustuskaupu pakkuvaid ettevõtteid, tekitamaks Riia elanikele võimaluse leida kõik kodu sisustamiseks vajalik ühest kohast.

“Hetkel on käimas läbirääkimised mitmete Baltikumi ja Skandinaavia päritolu juhtivate mööblikaupmeestega rendilepingute sõlmimiseks,” lisas Dapon.