Tallinna ehitatavas Sõpruse Ärimajas on üle poole pindadest hõivatud

13.03.2007

Tallinna ehitatavas Sõpruse Ärimajas on üle poole pindadest hõivatud

 E.L.L Kinnisvara AS-i tütarfirma Sõpruse Ärimaja OÜ sõlmis lepingud Sõpruse Ärimajas büroopindade üürimiseks Elisa Eesti AS-iga ja Baltikumi suurimaks projekteerimisettevõtteks ühinenud SWECO Projekt AS-iga.

“Selleks ajaks, kui ehitus oli katuse alla saanud ja tähistasime sarikapidu, oli juba üle poole majast kaetud üürilepingutega ja ülejäänud osa valdavalt broneeritud, mis tõestab veenvalt, et nõudlus äripindade järele ületab Tallinnas jätkuvalt pakkumist,” ütles ELL Kinnisvara AS müügijuht Jaan Sild.

“Meie maja idee oli muutuda koduks ettevõtetele, kes kasvatavad majandust, loovad töökohti ning tekitavad ühiskonnale lisaväärtust ning meil on heameel, et oleme osutunud nõudlikele klientidele sobivaks partneriks,” lisas Sild.

SWECO Projekti juhatuse esimehe Aare Uusalu sõnul tagatakse Sõpruse Ärimajja kolimisega rohkem kui 200-le ettevõttes töötavale arhitektile ja insenerile kõikide nüüdisaegsete mugavustega ja töötervishoiu nõuetele vastavad tööruumid.

SWECO Projekt moodustati käesoleva aasta alguses kolme Eesti juhtiva projektbüroo – ETP Grupp AS, Eesti Projekt AS ja SWECO Eesti AS ühinemisel.

“Eesti projekteerimisturg kasvab kiiresti ja uued tööruumid võimaldavad meil välja arendada tehniliselt tugevaima multidistsiplinaarse inseneri- ja arhitektifirma Eestis,” kommenteeris Uusalu. “Sõpruse ärimaja kasuks rääkis hea asukoht, arendaja paindlik suhtumine ettevõtte vajadustesse ja võimaluste loomine firma jätkuvaks laiendamiseks.”

Sõpruse pst 145 asuva, 12 500 ruutmeetrise üüritava pinnaga Sõpruse Ärimaja ehitab AS Merko Ehitus ning viiekordse ehitise valmimistähtaeg on käesoleva aasta lõpus. Hoonesse tulevad peamiselt büroopinnad, esimesel korrusel asuvad äripinnad ja toitlustusasutus. Lisaks rajatakse hoone juurde üle 350 parkimiskoha.

SWECO on Põhjamaade juhtivaim projekteerimisfirma 4300 töötajaga kaheksas riigis ja aastakäibega 3,8 miljardit SEK 2006.a. Hetkel tehakse töid 50 riigis üle maailma. SWECO Projekti poolt pakutavate teenuste ringi kuuluvad planeeringud, arhitektuur, ehituskonstruktsioonid, küte ja ventilatsioon, veevarustus, kanalisatsioon ja keskkonnakaitse, energeetika ja tehnoloogia, teed ja raudteed, sillad, elektrivarustus ja projektijuhtimine.