E.L.L. Kinnisvara müüs Riias asuva büroohoone maksumusega 33 miljonit eurot

27.08.2008

Juhtiv Balti kinnisvaraarendaja E.L.L. Kinnisvara müüs Saksa avatud kinnisvarafondile Focus Nordic Cities, mida majandab Münchenis asuv Catella Real Estate KAG (www.catella-realestate.de), Riias asuva büroohoone, kus rentnikud on teiste hulgas sellised kvaliteetsed ettevõtted nagu Statoil, Samsung, Ericsson ja  E.L.L. Kinnisvara Läti kontor. Hoone (www.duntes.lv) asub Riias Duntese tänaval, mis on Riia ühe peatänava (Valdemara tänav) jätk.

Hoones on 12 851 ruutmeetrit renditavat pinda ning selle ehitas ja arendas E.L.L. Kinnisvara Läti tütarettevõte koostöös ehitusettevõttega SIA Merks, mis on Balti riikide suurima ehitusfirma – Merko Ehitus tütarettevõte. Viimase poolteise aasta jooksul on Duntese büroohoone saanud mitmeid arhitektuuriauhindu ja 2008. aasta kevadel valiti see Läti parimaks büroohooneks.

E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon ütles, et Duntese ärihoone oli E.L.L. Kinnisvara jaoks esimene suuremahuline uue büroomaja arendus Lätis. „Me oleme rahul nii kogu arendus- kui ka müügiprotsessiga. Asjaolu, et Catella Real Estate KAG sugused investorid on ostust huvitatud, näitab, et hoolimata vastuolulistest aegadest kinnisvaraturul, on huvi hea kvaliteediga projektide vastu endiselt olemas,” lausus Dapon.

Vara müüki nõustanud Catella Corporate Finance esindaja Pauls Platais sõnas tehingut kommenteerides, et see näitab, et institutsionaalsete investorite huvi Balti riikide kvaliteetse kassavooga objektide vastu on kasvav. Ta lisas: “See huvi stabiliseerib kinnisvaraturgu ja annab tugevatele arendajatele võimaluse paigutada raha uutesse arendustesse. Niisugust trendi näeme ilmselt ka järgnevatel aastatel – turul tehakse võib-olla vähem kinnisvaratehinguid, kuid institutsionaalsete investorite tehinguid on rohkem. Catella on uhke, et saab aidata E.L.L. Kinnisvara sugustel suurtel ja tunnustatud arendajatel saavutada nende eesmärke.”

“Institutsionaalsed investorid otsivad alati kvaliteetsete klientide ja stabiilse kassavooga kvaliteetseid varasid,” lisas Catella Real Estate KAG esindaja Florian van der Leeden.   E.L.L. Kinnisvara (www.ell-realestate.com) on 1997. aastal asutatud ning praegu Eestis, Lätis ja Leedus tegutsev Eesti kapitalil põhinev kinnisvara arendamise ettevõte. Ettevõttel on käesoleval hetkel lõpetamisjärgus muu hulgas järgmised projektid: Panorama kaubanduskeksus Vilniuses (www.panorama.lt) rendipinnaga ca 52 000 ruutmeetrit (november 2008) ning 14-korruseline Delta Plaza ärihoone Tallinnas (www.deltaplaza.ee) rendipinnaga ca 11 500 ruutmeetrit (detsember 2008).