E.L.L. Kinnisvara kaubanduskeskusi külastas ligi 37 miljonit inimest

11.03.2014

E.L.L. Kinnisvara grupi ettevõtete 2013. aasta üüritulu ulatus ligi 26,5 miljoni euroni ning plaanipäraseid tulemusi näitas nii kaubandus- kui bürookinnisvara sektor. Vilniuse Panorama, Riia Spice ja Spice Home, Šiauliai Saules Miestase ning Tallinna Viru Keskuse kaubanduskeskust külastas mullu kokku ligi 37 miljonit inimest ning keskuste kogukäive oli ca 365 miljonit eurot.

„2013. aasta tulemused kinnitavad E.L.L. Kinnisvara tugevat positsiooni Baltikumi kaubandus- ja ärikinnisvara turul. Meie keskusi külastas ligi 37 miljonit inimest, kelle toel kasvas võrreldes 2012. aastaga nii keskuste kui sooritatud ostude arv. Panorama ja Spice keskuses sooritab ostu iga kaubanduskeskuse külastaja, mis on väga hea tulemus. Eriti tugevat kasvu näitas uuendatud kontseptsiooniga Spice Home keskus, mille 2013. aasta külastajate arv suurenes 2012. aastaga võrreldes ligi 12% ning ostude arv 22%,“ ütles E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon.

„Bürookinnisvara sektor näitas 2013. aastal plaanipäraseid tulemusi ning 2014. aasta prognoos on samuti positiivne, kuna kõikides E.L.L. Kinnisvara omandis olevates büroohoonete projektides on vakants täna nullilähedane,“ lisas Dapon.

Spice kaubanduskeskus Riias uuendas 2013. aastal visuaalset identiteeti ja reklaamikeelt. Klientide mugavuse ja kaubandusliku kontseptsiooni korrastamise eesmärgil koondati kõik kodukaupadega seotud brändid ja kauplused Spice Home keskusesse ning Spice keskus keskendub eeskätt moebrändidele. 2014. aastal jätkab keskus moebrändide pakkumise tugevdamist – esimese kaupluse Lätis avab Suurbritannia päritolu kaubamajade kett Debenhams, lisandub uuendatud kontseptsiooniga Riia suurim Reservedi ning märtsis H&Mi kauplus. Lisaks eelpoolmainitutele jõuavad klientideni ka teised maailmas tuntud ja hinnatud moebrändid nagu Max Mara Weekend, Armani Jeans, Liu Jo, Wolford, Pierre Cardin. Klientide mugavuse parandamiseks laiendatakse parkimisvõimalusi Spice kaubanduskeskuse kompleksis.

Leedus Vilniuses asuvas Panorama kaubanduskeskuses avati 2013. aastal linna suurima valikuga lastekaupade ala, kus avasid oma kauplused Baltikumi juhtivad lastekaupade poed Kidzone, Toys Planet, Mothercare, XS Toys, Minimood ning Batukas. Lisaks kauplustele avati keskuse lastealal ka uudne Kidzone kauplusesse integreeritud mängutuba koos sünnipäevade pidamise võimalusega. Veel avasid keskuses oma uksed Inglismaalt pärit moekauplus Next, Saksamaa jalanõupood Deichmann, populaarne laiatarbekosmeetika kaupu müüv Drogas ning kodukaupade osakonnas Alan Deko ja Skandiamo. 2013. aastal laienes ka Sportlandi kauplus. 8. märtsil 2014 avab Panorama keskuses oma uksed klientide poolt oodatud H&M kauplus, mis laiendab kaubanduskeskuse moekaupade valikut veelgi.

Saules Miestase kaubanduskeskus Leedus, Šiauliais tugevdas 2013. aastal oma kontseptsiooni: lisandus kaks uut restorani ning tuntud Saksa kingabrändi Deichmann kauplus. Keskuse katusel asuvat uuenduskuuri läbinud päikeseterrassi külastas mullu kokku 420 000 inimest ehk 35% enam kui 2012. aasta suvel. 2014. aasta jaanuaris avati Saules Miestase keskuses uus jalanõude kauplus Centro, mis pakub otse moelavadelt pärit trendikaid tänapäevaseid kollektsioone ahvatlevate hindadega. Valikus on enam kui 2000 jalatsit ja aksessuaari nii moodsa, casual, sportliku kui klassikalise stiiliga. Märtsis uuendab oma kauplust keskuse pikaajaline üürnik, Baltikumi juhtiv lastekaupade müüja Kotryna, avades tänaseni Cipollino nime all töötanud kaupluse asemel uuendatud kontseptsiooniga  lastekaupade kaupluse Kidzone.

E.L.L. Kinnisvara omab osalust ka Eesti enimkülastatud kaubanduskeskuses Viru Keskus. 2013. aastal külastati Viru Keskust 14,8 miljonit korda, sooritati 8,8 miljonit ostu ning käive moodustas 128,2 miljonit eurot, mis on 2,7 protsenti kõrgem võrreldes möödunud perioodiga. Tänavu tähistab keskus 10. sünnipäeva, uuendab oma sise- ja välisilmet ning lisab eksklusiivsust uute brändidega.

2014.aasta esimeses pooles avavad mitmed rahvusvaheliselt tuntud kaubamärgid oma esimese esinduspoe Balti- ja Põhjamaades just Viru Keskuses: Suurbritannia jalatsibränd Dune London, rahvusvaheline rõivabränd River Island ning Ameerika üks vanimaid ja väärikamaid moebrände Brooks Brothers. Esimese kaupluse Eestis avavad Hispaania moemärk Massimo Dutti ning Kanada päritolu moodne kingabränd Aldo. Eestis ainsaks Pedro del Hierro tootevalikut pakkuv Cortefieli ja Pedro del Hierro ühispoe leiab samuti edaspidi Viru Keskusest. Keskuse uuenenud kaupluste valik toob muu hulgas külastajani ka Armani Jeans monobrändi-kaupluse ning uudse jalatsiala, kust leiab lisaks Dune Londonile ning Aldole ka uuenenud ABC Kinga, Salamander poe, Högl ning Ecco jalatsi- ning aksessuaaride kauplused.

E.L.L. Kinnisvara (www.ell-realestate.com) on Baltimaade juhtiv kinnisvaraettevõte, mis arendab ja juhib kaubanduskeskuseid, hotelle ning äri- ja büroohooneid. E.L.L. Kinnisvara omab osalusi viies juhtivas kaubanduskeskuses: Spice ja Spice Home kaubanduskeskused Riias, Panorama keskus Vilniuses, Viru Keskus Tallinnas ning Saules Miestas keskus Šiauliais. Lisaks omab E.L.L. Kinnisvara Tallinnas Delta Plaza ja Sõpruse Ärimaja büroohooneid ning Vilniuses L3 nimelist büroohoonet. Ettevõtte omab ka Nordic Hotel Forumi hoonet (operaatoriks OÜ Nordic Hotels) ning koos AS-iga Infortar Tallink City Hotelli ja Tallink Express Hotelli, mida opereerib Tallink Hotels.