E.L.L. Kinnisvara avas Vilniuses kaubanduskeskuse Panorama

12.11.2008

Vilniuses 7. novembril avatud modernne ostu- ning vabaajakeskus Panorama pakub nii Leedu pealinna elanikele ja külalistele 170 müügi- ja teeninduspunkti. Neist rohkem kui 20 avati Leedus esmakordselt. Keskus asub Vilniuse rahvarohkete tänavate vahetus läheduses, Žvėrynase linnaosas. Vilniuse suurimate keskuste hulka kuuluva Panorama keskuse erijoonteks on Balti riikide suurim allmaaparkla ning unikaalsed arhitektuuri- ja viimistluslahendused.

“Meil on hea meel tervitada selles uuenduslikus ostu- ja vabaajakeskuses nii kohalike elanikke kui ka meie linna külalisi. Usume, et see mastaapsuse poolest erakordne projekt Baltimaades on hea näide euroopalikust kvaliteedist ning sellest kujuneb välja populaarne kohtumispaik, kus on mugav käia ostusid tegemas või niisama aega veetmas,” ütles projekti arendaja E.L.L. Kinnisvara Leedu tütarfirma E.L.L Nekilnojamas Turtase peadirektor Gediminas Tursa.

“Meil on hea meel tervitada selles uuenduslikus ostu- ja vabaajakeskuses nii kohalike elanikke kui ka meie linna külalisi. Usume, et see mastaapsuse poolest erakordne projekt Baltimaades on hea näide euroopalikust kvaliteedist ning sellest kujuneb välja populaarne kohtumispaik, kus on mugav käia ostusid tegemas või niisama aega veetmas,” ütles projekti arendaja E.L.L. Kinnisvara Leedu tütarfirma E.L.L Nekilnojamas Turtase peadirektor Gediminas Tursa.

Keskuse püstitamisel pöörati erilist tähelepanu ka keskkonnahoiule. Panorama ehitamise käigus otsustati allmaaparkla kasuks. Lisaks sellele investeeriti 17 miljonit litti T. Narbuto ning teiste ümberkaudsete tänavate korrastamisse ja laiendamisse, välja on ehitatud ka jalakäijate tunnel. Tulevikus on võimalik seda kasutada keskuse lähistele kavandatava metrooliini juurdepääsuteena. Kui Vilniuses peaks kunagi see ajakohane transpordilahendus kasutusele võetama, siis on Panoramaga külgnev infrastruktuur selleks igal juhul valmis.

„Me soovime, et meie külastajad saaksid osa pulbitsevast linnamelust. Seepärast pakub keskus uusi restorane ja põnevaid meelelahutusvõimalusi ning oma kauplustes viimastele trendidele vastavaid rõivakollektsioone,” ütles Panorama juht Raimondas Bureika. Ta rõhutas, et eriti oluline on tagada külastajatele võimalikult lihtne juurdepääs kõikjale, kuhu nad minna soovivad. Sel eesmärgil on kõik keskuse müügikohad ja teeninduspunktid mugavalt ja kättesaadavalt paigutatud. Sinna pääsemist lihtsustavad Panoramas kuus lifti ja 26 eskalaatorit.

Autoga saabuvate külastajate käsutuses on ajakohane liiklusjuhtimissüsteem, tänu millele on hõlbus leida parkimiskohti keskuse kahetasandilises allmaaparklas, kuhu mahub ühtekokku 1500 sõidukit. Parklast viivad otse Panoramasse liftid ja eskalaatorid. Sealt kolmandal korrusel asuvatesse restoranidesse jõudmiseks võib kasutada omaette lifti.

Et külastajatel oleks keskuses mugavam orienteeruda, on selle korrused nimetatud vastavalt seal paiknevatele kauplustelel ning pakutavatele vaba aja veetmise võimalustele. Lisaks üldtuntud müügikettidele ja kaubamärkidele on Panoramas esindatud ka mitmed uustulnukad. Esimesel korrusel asuvad peamiselt pere ja koduga seonduvad kauplused. Nende hulka kuuluvad Mothercare, Bambizzi ja Chicco, kus pakutav kaubavalik on mõeldud esmajoones lastele. Leedus on need esindatud esmakordselt. Samas on ka Hyper Rimi ostukeskus ning Baltimaade suurim, 600-ruutmeetrise üldpinnaga kosmeetikaäri Douglas. Need, kes otsivad rahulikumat vaheldust, leiavad kindlasti raamatukaupluse Pegasus. Lisaks kirjandusega tutvumisele võib seal rahulikus miljöös nautida ka Cofee Inni kohvi.

Panorama teisele korrusele on antud nimi Mados Ziedas (Moering). Enamik seal asuvatest kauplustest pakub stiilseid moerõivaid ja aksessuaare. Nende hulgas on ka Leedus esmakordselt avatud ärid, kus pakutakse Guessi ja Ralph Laureni tooteid. Laia rõivavalikut pakuvad ka Tom Tailor, EDC ja JBC. Rohkesti aksessuaare on näiteks Parfois´ ja Mango Jockey ärides. Mugava aluspesu vastu huvi tundvate külastajate käsutuses on Jockey, kvaliteetjalatseid aga saab osta Lloydi kauplusest.Teisel korrusel on ka meelelahutusala kus paistab kõigepealt silma Leedu esimene kinnine kardirada.

Kolmandal korrusel ootavad külastajaid grillbaar Brazil Rodizio Grill, Vilniuse esimene idamaine restoran Gan Bei ning populaarne Trakai-teemaline Kybynlar, kus pakutavate roogade hulgas on Leedus elava vähemusrahva karaiimide rahvustoit kybyn.

Külastajaid ootavad Panoramas ka rohked meeldivad üllatused. Näiteks ootab neid peaväljakul fotokunstnike koostatud enam kui 100-ruutmeetrine unikaalne Vilniuse panoraam. Sadadest fotodest koosnev Vilniuse kujutis ühendab nii vanalinna kui ka moodsaid ärikeskusi. Külg külje kõrval võib näha mitmeid tuttavaid hooneid, mis on paigutatud hoopis ootamatutesse kohtadesse.

Kõigele eelkirjeldatule lisaks korraldas Panorama ostukeskus peo, mis kestis kogu avanädalavahetuse. Jälgida võis populaarsete artistide ja ansamblite kontserte. Reede õhtul oli kavas Tabasmi projekt Panoraminis Miestas (Panoraamiline linn). Laupäevased võistluste ja meelelahutusürituste haripunkt oli aga muusika-, tantsu- ja moeetendus, mille käigus esitleti külastajatele Inculto ja Happy Endlessi muusika saatel uusimaid linnamoetrende.

Panorama arendaja E.L.L. Nekilnojamas Turtas investeeris keskusse 270 miljonit litti. Projekti taga seisab kohalik ehitusettevõte Merko Statyba. Kontsern E.L.L. Kinnisvara tegutseb kinnisvaraarendajana kõigis kolmes Balti riigis. Valminud objektide hulgas on näiteks WW Passaaž ja Viru Keskus Tallinnas ning Baltimaae suurim mööbli- ja sisustuskauplus Spice Riias.  Ettevõte tegeleb ka elamuehitusprojektidega.